Ognisko Sycharowskie w Zabrzu – ul. Pawła Dubiela 10

Parafia


Zapraszamy na spotkania w Parafii pw. św. Kamila w Zabrzu, ul. Dubiela 10 w każdą drugą środę miesiąca.
Link do parafii:
http://zabrze-kamila.sychar.org
Link do diecezji:
Diecezja Gliwicka >>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

W drugą środę maja spotkaliśmy się w naszym zabrzańskim Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej.

Rozpoczęliśmy o 18-tej Mszą Świętą. Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych połączonym z nabożeństwem majowym, na których modliliśmy się między innymi za małżeństwa przeżywające kryzys przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie. Obecnych było 18 osób w tym 3 małżeństwa.

Po przypomnieniu charyzmatu i zasad obowiązujących na spotkaniu, szczególny nacisk kładąc na zasadę poufności, przy kawie rozpoczęliśmy krótką „rundką”, w czasie której każdy z nas mógł powiedzieć coś o sobie (Pamiętamy o zasadzie, że nie ma przymusu. Każdy mówi, jeśli chce 🙂 ).

Dyskusja toczyła się głównie na temat małżeństw i relacji w małżeństwie oraz dzielenia się doświadczeniem w uzdrawianiu tych relacji. Następnie Ojciec Wojciech zainicjował temat dyskusji: różnice pomiędzy krytyką, a krytykanctwem i jak to wygląda w naszych relacjach zarówno małżeńskich, przyjacielskich i rodzinnych.

Podczas spotkania ustaliliśmy, że 17 czerwca w tutejszym kościele przeprowadzimy „Niedzielę z Sycharem”, gdzie zaprezentujemy naszą wspólnotę.

W sobotę 09 czerwca odbędzie się coroczna pielgrzymka rodzin do Rud Raciborskich, której wspólnota Sychar będzie współorganizatorem. O godzinie 15 o. Wojciech wygłosi konferencję i będzie okazja do dania świadectwa. Zapraszamy do Rud.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 13 czerwca.

Warto walczyć o małżeństwo – zawsze, bo NIGDY nie jest za późno!

Kronika