Ognisko Sycharowskie w Zabrzu – ul. Pawła Dubiela 10

Parafia


Zapraszamy na spotkania w Parafii pw. św. Kamila w Zabrzu, ul. Dubiela 10 w każdą drugą środę miesiąca.
Link do parafii:
http://zabrze-kamila.sychar.org
Link do diecezji:
Diecezja Gliwicka >>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

W drugą środę czerwca spotkaliśmy się w naszym zabrzańskim Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej.

Rozpoczęliśmy o 18-tej Mszą Świętą. Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych połączonym z nabożeństwem majowym, na których modliliśmy się między innymi za małżeństwa przeżywające kryzys przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie. Obecnych było 12 osób w tym 1 małżeństwo.

Po przypomnieniu charyzmatu i zasad obowiązujących na spotkaniu, szczególny nacisk kładąc na zasadę poufności, przy kawie rozpoczęliśmy krótką „rundką”, w czasie której każdy z nas mógł powiedzieć coś o sobie.

(Pamiętamy o zasadzie, że nie ma przymusu. Każdy mówi, jeśli chce).

Rozmowę zaczęliśmy od dzielenia się wrażeniami i przemyśleniami po odbytej pielgrzymce rodzin do Ród Raciborskich, której Sychar był współorganizatorem. Następnie rozmowa zeszła na temat problemów jakie mogą się pojawić lub jakie się pojawiają podczas gdy, współmałżonek wrócił. Temat nasunął się sam, ponieważ odwiedziło nas małżeństwo, które jest własnie na etapie powrotu po rozwodzie. Doświadczeniem dzielili się z nami małżonkowie, którzy są razem i są w trakcie odbudowywania relacji małżeńskich.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 11 lipca

Warto walczyć o małżeństwo – zawsze,

bo NIGDY nie jest za późno!

Kronika