Ognisko Sycharowskie w Zabrzu – ul. Pawła Dubiela 10

Parafia


Zapraszamy na spotkania w Parafii pw. św. Kamila w Zabrzu, ul. Dubiela 10 w każdą drugą środę miesiąca.
Link do parafii:
http://zabrze-kamila.sychar.org
Link do diecezji:
Diecezja Gliwicka >>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

W drugą środę lipca spotkaliśmy się w naszym zabrzańskim Ognisku Wspólnoty SYCHAR.

Rozpoczęliśmy o 18-tej Mszą Świętą. Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych połączonym z nabożeństwem ku czci św Kamila, na których modliliśmy się między innymi za małżeństwa przeżywające kryzys przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie. Mimo okresu wakacyjnego obecnych było 12 osób w tym 3 małżeństwa.

Po przypomnieniu charyzmatu i zasad obowiązujących na spotkaniu, szczególny nacisk kładąc na zasadę poufności, przy herbatce rozpoczęliśmy krótką „rundką”, w czasie której każdy z nas mógł powiedzieć coś o sobie.

(Pamiętamy o zasadzie, że nie ma przymusu. Każdy mówi, jeśli chce).

Rozmowę zaczęliśmy od tekstu nt rozmowy pewnego niewierzącego filozofa ze studentami, który usiłował udowodnić naukowymi wywodami, że Bóg nie istnieje, tymczasem spotkał się z silną reakcją studenta, który stosując te same dowody naukowe udowodnił, że filozof się myli i Bóg istnieje. Ta ciekawa rozprawa, była początkiem dyskusji o naszym spotkaniu z Bogiem i okazją do dania świadectwa swoim życiem i doświadczeniami. Spotkanie zakończyliśmy wierszem „Sklep Królestwa Bożego”, który zachęcił nas do dalszych przemyśleń.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 8 sierpnia.

Warto walczyć o małżeństwo – zawsze,

bo NIGDY nie jest za późno!

Kronika