Ognisko Sycharowskie w Zabrzu – ul. Pawła Dubiela 10

Parafia


Zapraszamy na spotkania w Parafii pw. św. Kamila w Zabrzu, ul. Dubiela 10 w każdą drugą środę miesiąca.
Link do parafii:
http://zabrze-kamila.sychar.org
Link do diecezji:
Diecezja Gliwicka >>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

W drugą środę sierpnia spotkaliśmy się w naszym zabrzańskim Ognisku Wspólnoty SYCHAR.

Rozpoczęliśmy o 18-tej Mszą Świętą. Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych połączonym z nabożeństwem ku czci św Kamila, na których modliliśmy się między innymi za małżeństwa przeżywające kryzys przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie.

W spotkaniu uczestniczyło 14 osób w tym 2 małżeństwa i nasz opiekun duchowy o. Wojciech

 

Na ostatnim spotkaniu o. Wojciech poruszył temat uczuć i przeżyć towarzyszących żonom podczas odejścia męża. Temat dyskusji spoczął na płci pięknej z racji tego, że na spotkaniu pojawiły się dwie nowe dziewczyny. Rozmowy były pełne emocji i brali w nich udział również panowie. Po długiej dyskusji, prawie wszyscy podkreślili, jak ważna jest wspólnota w tym początkowym okresie kryzysu. Jak dzielenie się dobrym słowem i doświadczeniem bardzo pomaga w początkowej fazie kryzysu małżeńskiego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich osoby szukające pomocy, odpowiedzi na problemy małżeńskie oraz pokrzepienia duchowego. Szczególnie zapraszam wszystkie osoby, które są nieśmiałe lub rezygnują ze spotkań z innych podobnych powodów, oddajcie to Jezusowi, proście o Ducha św. i dajcie Mu się przyprowadzić na spotkanie!!! 

 

Z tego miejsca zapraszam wszystkich na:

– spotkanie ogniska w Tarnowskich Górach, które odbędzie się 21.09.18r.  Rozpoczynamy o godz. 18.00  Mszą        Świętą, a po jej zakończeniu spotykamy się w salce  parafialnej.

Wrześniowe spotkanie rozpoczyna warsztaty „Przełamywanie Barier”. Będą one się odbywały przez cztery kolejne miesiące.  Poprowadzi je pan Jerzy Kołodziej.

– niedzielę z Sycharem w Leszcynach, która odbędzie się już w przyszłą niedzielę 23.09.18r

oficjalne otwarcie ogniska w Leszczynach, które odbędzie się 10 listopada o godzinie 16:00
Zachęcamy do modlitwy w intencji tej Wspólnoty oraz uczestnictwa w jej spotkaniach.

Kronika